Španělský realitní trh

Provincie Alicante ve Španělsku je nejoblíbenější destinací pro koupi nemovitosti cizinci


Článek je umístěn v kategorii: Španělský realitní trh, Koupě nemovitosti ve Španělsku

15. 8. 2013

Průzkumy španělských úřadů opět potvrdily oblíbenost pobřeží Costa Blanca u cizinců. Obzvláště provincie Alicante, kde jsou oblíbená letoviska Denia, Calpe, Torrevieja, Benidorm, Orihuela Costa zažívá obnovení zájmu zahraničních kupujících, kteří zde koupili v prvním pololetí 2013 více nemovitostí než v ostatních přímořských částech Španělska.

Alicante, zejména jeho jižní část, se může pochlubit nejen levnými cenami a skvělým výběrem nových i starších nemovitostí, ale i dobrou dostupností z vlastního a několika dalších letišť (Valencie, Murcia), nejteplejším celoročním klimatem a výbornou vybaveností.

V prvním čtvrtletí se v provincii Alicante prodalo 2 485 nemovitostí cizincům. Druhý nejlepší výsledek zaznamenala provincie Malaga (Costa del Sol s letoviskem Marbella) s 992 nemovitostmi prodanými cizím státním příslušníkům.

Cizinci dnes ve středomořských letoviscích ve Španělsku představují až 80% kupujících. Španělé, kteří jsou postiženi vysokou nezaměstnaností, poklesem mezd ve státním i soukromém sektoru, ale i pesimismem a negativních sentimentem kupují méně. Další národností, která výrazně snížila svou poptávku jsou občané Spojeného království. Angličané byli dříve největší skupinou kupujících ve Španělsku, ale velmi často kupovali nemovitosti za pomoci hypoték. Jejich dostupnost je dnes výrazně nižší.

Na druhou stranu, velká poptávka přichází dnes především ze skandinávských zemí, Beneluxu a stále více i z východní Evropy. Češi tvoří stále ještě velmi malé procento v porovnání s Poláky a především Rusy, kteří i přes vízové překážky nakupují nemovitosti ve Španělsku velmi často.

Pro velkou nabídku nových i starších nemovitostí v oblasti provincie Alicante navštivte naše stránky nebo nás přímo kontaktujte....


zpět na seznam článků