Zajímavosti o zahraničních nemovitostech

Nejdražší nemovitosti na světě


Článek je umístěn v kategorii: Nemovitosti v zahraničí

19. 6. 2014

Jaká je nejdražší nemovitost k prodeji na světovém trhu realit? Již během ekonomické krize i v období po krizi následujícím investovali nejbohatší lidé světa do realit. Takovéto investice přestavují relativně bezpečnou ochranu proti znehodnocení majetku. Tento trend se potvrzuje celosvětově. Investice do nemovitostí jsou mezi investory stále oblíbenější, na úkor akcií a dluhopisů. Navíc poptávka po nemovitostech zvyšuje všude po světě i jejich cenu, čímž se zvyšuje i cena nemovitostí, které už tito super bohatí lidé vlastní. Trh s nejdražšími nemovitostmi je stále v pohybu, oproti loňskému roku vzrostly místy ceny i více než na dvojnásobek.

Nejdražší nemovitost světa má hodnotu 1 miliardu dolarů a najdeme ji v Bombaji. Tato výstřední skleněná budova nazvaná podle mytického ostrova v Atlantiku Antilla je vlastněná nejbohatším mužem Indie Mukeshem Ambanim a jeho ženou Nitou. Stavba má 27 pater a je navrhnuta tak, že vždy každá dvě patra jsou stejná. Antilla nabízí 40 000 m² plochy a její provoz podle odhadu vyžaduje až 600 zaměstnanců. Je zde i 6 podzemních pater určených k parkování, zahrady a dokonce 6 přistávacích ploch pro vrtulníky. Svou nákladností i rozlohou stavba vysoce převyšuje ostatní nemovitosti na žebříčku nejdražších nemovitostí světa.

nejdražší nemovitost na světě

Druhé místo na žebříčku zaujímá Vila Leopolda ve Villefranche-sur-Mer na Francouzské Riviéře v hodnotě 500 milionů dolarů. Tuto vilu postavil v roce 1902 údajně pro jednu ze svých milenek belgický král Leopold II. Proslýchá se, že mezi její majitele patřil i miliardář Bill Gates. Vila byla i v hledáčku ruského miliardáře Michaila Prochorova, který nakonec od koupi odstoupil a přišel tak o zálohu ve výši 50 milionů eur. Nyní je ale jeho majitelkou Lily Safra, vdova po movitém bankéři. Pikantní je, že tato vila má více koupelen než ložnic. Pozemek má rozlohu 80 000 m² a najdeme na něm několikero domů pro hosty a služebnictvo, bazény, kurty či jiná sportovní hřiště. Přímo v paláci je k dispozici například soukromé kino nebo dráha na bowling.

Vila Leopolda

Další, tedy třetí, nejdražší sídlo o odhadované hodnotě 248,5 milionů dolarů leží ve Spojených státech v luxusním středisku Hamptons a nese jméno Fair Field. Vlastníkem tohoto monstrózního panství je Ira Rennert. Sídlo disponuje 29 ložnicemi, 39 koupelnami, 2 tenisovými kurty, bazénem, dráhou na bowling.

nemovitosti Hamptons

Penthouse na prestižní adrese One Hyde Park v londýnském Knightsbridge je čtvrtou nejdražší nemovitostí. Na začátku tohoto roku přišla agentura Reuters se zprávou, že tento luxusní byt byl prodán neznámému kupci za neuvěřitelných  237 milionů dolarů. Tato suma představuje naprostý rekord v oblasti prodeje bytů. A není se čemu divit, toto úchvatné dvoupodlažní apartmán má nejen neprůstřelná okna, ale například i čističku vzduchu, kryt, speciálně vycvičené bodyguardy a pokojovou službu k dispozici po celých 24 hodin.

one hyde park

V Beverly Hills v Los Angeles naleznete další nejdražší nemovitost světa - sídlo mediálního magnáta Williama Randolpha Hearste. Mezi vybavení tohoto sídla o hodnotě 168 milionů dolarů patří mimo jiné i divadlo nebo disco sál.

nemovitosti Beverly Hills

Vila Franchuk v Londýnském Kensingtonu za 161 milionů dolarů byla původně dívčí školou, nyní je přestavěna v honosné sídlo s vnitřním bazénem, kinem, saunou či tělocvičnou. Elena Franchuk, současná majitelka vily, je známá svoji aktivitou v boji proti AIDS.

nemovitosti kensington

155 milionu dolarů je hodnota luxusní lyžařské chaty v americké Montaně s úžasným výhledem a soukromým lyžařským vlekem. Podlahové vytápění je v každé místnosti v domě, navíc je vytápěná i příjezdová cesta, což zaručuje celoroční dostupnost. K vybavení také patří vnitřní i venkovní bazén, tělocvična nebo bohatý vinný sklep.

chalet Montana

Farma Cooper Beech v Greenwich je jedinečná nemovitost, která byla ohodnocena na 140 milionů dolarů. Předchozím vlastním byl dřevařský magnát John Rudey, nyní je vlastník neznámý. Dům byl ve své době nejdražší prodaný dům ve Spojených státech.

Maison de L'Amitié, čili Dům přátelství, byl původně majetkem miliardáře Donalda Trumpa, za 125 milionů dolarů jej odkoupil ruský miliardář Dmitrij Rybolovlev. Nachází se přímo u oceánu v Palm Beach na Floridě a v interiéru najdeme příslušenství ze zlata a diamantů. Samozřejmostí je garáž pro 50 vozů.

Honosná nemovitost známá jako Fleur de Lys je aktuálně nejdražším domem, který byl prodán letos ve Spojených státech amerických. Kupec je sice neznámý, za nemovitost však zaplatil 102 milionů dolarů. Za tuto částku má k dispozici vlastní atletickou dráhu, dvoupatrovou knihovnu nebo taneční sál.

nejdražší dům v USA

Podle časopisu Forbes, který žebříček sestavil, se tento seznam 10 nejluxusnějších nemovitostí světa s postupujícím rokem ještě značně promění a jistě přinese další rekordní prodeje.


zpět na seznam článků