Lyžařská střediska v Alpách vhodná pro rodiny s dětmi


Článek je umístěn v kategorii: Život v Rakousku

19. 10. 2020

Je přirozené, že rodiče předávají své záliby svým dětem, takže pokud je tatínek florbalista, povede své děti k hraní florbalu, maminka plavkyně zase bude u svých dětí podporovat lásku k vodním sportům. Stejně tak to funguje i u lyžování. Rodiče lyžaři přirozeně chtějí, aby i jejich děti uměly lyžovat. Ne všechna lyžařská střediska jsou ale svým profilem a technickým zázemím stejně vhodná pro výuku dětí. Pokud si rodiče troufají na výuku sami, může teoreticky postačit i menší kopec „za domem“, ale v dobře vybaveném moderním areálu zaměřeném na rodiny s dětmi to půjde znatelně lépe. Děti si zde zábavnou formou rozvinou své lyžařské dovednosti (ať už s rodiči nebo profesionálními instruktory) a ani dospěláci se nebudou nudit. Jak si tedy užít lyžování a zároveň vaši zálibu v zimních sportech probouzet i u vašich dětí? 

Mají si kde hrát...

Řešením jsou lyžařské areály s dětskými parky a kvalitními lyžařskými školičkami. U nás jde povětšinou o středně velké až větší areály, jako jsou Lipno, Monínec, Mladé Buky, apod., kde budou mít děti možnost seznámit se se sněhem i zábavnou formou, protože k tréninku lyžování je zde motivují například i různé pohádkové postavičky. V každém rodinném lyžařském areálu se můžete spolehnout na profesionální instruktory, kteří vaše děti pro lyžování umí nadchnout. 

V mnohých zahraničních lyžařských centrech nabízejí služby komplexní. Ráno předáte děti přímo na svahu do lyžařské školičky, jdete si zalyžovat a odpoledne si je zase vyzvednete. Takový program pro české rodiny nabízí kupříkladu tým kolem časopisu SNOW v rámci projektu SNOWkid kemp v italském rodinném středisku Seiser Alm. Stále více středisek také nabízí sáňkové a bobové dráhy či kluziště, kde si můžete po lyžování ještě s dětmi zadovádět. Takovým nepsaným standardem se stává také wellness, v rámci kterého máte možnost relaxovat v bazénu, vířivce, nebo si zajít na masáž. 

V klidu, nebo ve víru zábavy

Volba vhodného střediska závisí také na tom, zda preferujete spíš rušnější větší střediska, která nabízí širší nabídku služeb, nebo dáte přednost menšímu rodinnému středisku, které vám a především vašim dětem poskytne víc klidu. Ono, ruku na srdce, není příjemné pro vás ani děti kličkovat na přeplněném svahu. Takovou zlatou střední cestou je rakouské středisko Nassfeld na hranici Korutan a Itálie, které je populární mezi lyžaři z Čech i Moravy, nabízí mix rakouské a italské kultury, rozmanité lyžařské terény a perfektní služby.

Na pomezí Dolních Rakous a Salzburska se na dohled Dachsteinu nalézá středisko Dachstein West, které je taktéž pro děti nanejvýš přívětivé a z Čech dobře dostupné. Nabízí výukové hřiště, služby hlídání dětí i školky. 

Je-li vám bližší Itálie, potom s vašimi dětmi navštivte některé ze čtyř středisek ve Val di Fiemme, které nabídne pestré lyžování různých obtížností a spoustu zábavy pro vás i vaše děti. K příjemnému pobytu přispívá i tradiční italská gastronomie a pohostinnost.

Široké sjezdovky všech obtížností, moderní zázemí včetně aquaparku a cvičné louky s dětskými kabinkovými lanovkami vám poskytne skvěle vybavené italské středisko Kronplatz. Zde se rozhodně nebude nudit žádný člen lyžařské rodiny.

Chcete-li brát vaše děti na hory, nezapomeňte také na kvalitní vybavení pro ně, hlavně lyže, boty, ale i helmy a další ochranné pomůcky.


zpět na seznam článků