Objevte Algarve

Algarve to jsou především sluncem zalité, takřka nekonečné pláže, malebná starobylá městečka a v neposlední řadě nespočet golfových hřišť. Přemýšlíte o koupi vysněné nemovitosti v této lokalitě? Pak s námi objevte Algarve! 

   

Pokud se chcete v této lokalitě vybrat nemovitost, prosím klikněte zde: Nabídka nemovitostí v Algarve.

    

Algarve bylo již před více než sto lety objeveno slunce chtivými Angličany, později i Němci, Francouzi a ostatními severoevropany. V posledních deseti letech ho začali objevovat i Češi. A vzhledem k tomu, že je zde přes 200 km vesměs písečných pláží, půvabná starobylá městečka, zelené kopečky s ovocnými stromy a olivovými háji a také možná ta nejlepší golfová hřiště v Evropě, je co objevovat.

Algarve je ideální pro ty, kteří mají rádi slunečné podnebí po celý rok. Je zde v průměru 280 slunečných dnů. Moře je sice studenější než ve Středozemí, ale i tak v něm lze plavat a hlavně provozovat další vodní sporty jako kitesurfing. Další výhodou Algarve je spojení dobré infrastruktury a krásné přírody. Celá oblast od španělských hranic, až po nejzápadnější cíp je propojená dálnicí. Leteckou dostupnost zajišťuje velké letiště ve Faru, kam jsou v létě přímé lety z Prahy, ale i letiště v Lisabonu s přímým denním spojením do ČR, které je vzdálené 2-3 hodiny jízdy po moderní dálnici.

Portugalci jsou milí lidé, kteří na rozdíl od většiny obyvatel okolních zemí mluví obvykle celkem slušně anglicky. Na Algarve žije navíc velká komunita cizinců, která v posledních letech vzrůstá vzhledem k daňovým výhodám pro bohaté, kteří se v Portugalsku usadí.

Ceny nemovitostí, zastavěnost a charakter krajiny se v různých částech Algarve liší. Východní Algarve blízko španělských hranic je poměrně klidné. Významným střediskem je zde historické městečko Tavira a jeho okolí s dlouhými písečnými plážemi v okolí Ilha de Tavira. Ve středním Algarve nalezneme kromě již zmíněného střediska Faro s letištěm i tzv. Zlatý trojúhelník letovisek Vale do Lobo, Vila Sol a Quinta do Lago. Zde najdeme ty nejluxusnější vily, drahé značkové obchody, nádherná golfová hřiště s vysokým standardem a vše další, co uspokojí i ty nejnáročnější klienty. I menší vily zde obvykle dosahují ceny milionu EUR, ale většina nabídek nemovitostí se pohybuje mnohem výše, protože jde o exkluzivní sídla s velkými pozemky. Poněkud prostší a více zastavěná je turisty oblíbená Albufeira. U zdejší Praia Galé lze koupit i vily hned u pláže, což je na Algarve spíše výjimkou. Obvyklejší jsou pláže obklopené útesy, na kterých jsou vilové urbanizace.  Dále na západ je město Portimao, poněkud moderní přístavní město, které se ale může pochlubit úchvatnou městskou pláží Praia da Rocha. Západní Algarve je klidnější a nabízí pravděpodobně tu nejkrásnější přírodu. Masivní útesy se zde svažují přímo do moře a mezi nimi se vyjímají pláže, jak vystřižené z magazínu o exotickém ráji. Zdejší střediska jako například Lagos a Praia da Luz mají nižší zástavbu a vily v cenách vesměs okolo 500 000 až 2 000 000 EUR. I zde je několik skvělých golfových hřišť.

Kdo tedy nejčastěji vyhledává koupi nemovitostí na Algarve? Algarve je skvělou volbou jak pro klienty, kteří chtějí luxusní vilu s úžasným výhledem na moře nebo golfové hřiště, ale v prostředí, které je méně zastavěné než španělské pobřeží, a zároveň levnější a cizinci přístupnější než Itálie a Francie, tak i pro ty, kteří hledají venkovský dům v klidném prostředí pár kilometrů od moře za poloviční cenu než v Toskánsku. Příjemný byt na celoroční pobyt zde najdou i důchodci. Takové byty lze pořídi již od 100 000 EUR.

Uvažujete o koupi  nemovitosti na Algarve? Kontaktujte nás – jsme schopni zprostředkovat koupi v podstatě jakékoli nemovitosti na Algarve bez dodatečných provizí pro kupující a máme ty nejširší zkušenosti s Portugalskem na českém trhu.