Koupě nemovitosti ve Španělsku

Kde koupit nemovitost ve Španělsku u moře?


Článek je umístěn v kategorii: Koupě nemovitosti ve Španělsku

1. 11. 2014

Středozemní pobřeží spolu s ostrovy je nejoblíbenější oblastí pro nákup rekreační nemovitosti díky svým písečným plážím a příjemné teplotě. Narozdíl od mnoha dalších středomořských národů Španělé již od šedesátých let dvacátého století vsadili na rozvoj zahraničního cestovního ruchu a vyvinuli jedinečnou turistickou infrastrukturu. Která ze španělských „costas“ (úseků pobřeží) je tedy právě pro Vás nejvhodnější, abyste zde dlouhodobě zakotvili prostřednictvím koupě vysněné nemovitosti? Je třeba si položit otázku, co je hlavním motorem Vaší investice ve Španělsku a jak chcete svou nemovitost využívat.

Hledáte teplé počasí po celý rok i v zimním období? Je pro Vás důležitá i teplota moře? V tom případě bude nejlepší vybrat si zhruba mezi městy Valencie a Almérie. Zde jsou totiž nejvyšší teploty i v zimním období.  Severněji již může být větší zima a jižní část španělského Středomoří zase ovlivňují studené proudy z Atlantiku.

Je motorem Vaší investice nízká cena nebo dobrý poměr kvality a ceny? Pak byste určitě měli směřovat na jih od Alicante. Okolí města Torrevieja, pobřeží Murcie a severní Almerie nabízí levné nemovitosti. Domek pár kroků od moře zde může stát i 150 000 EUR  a okolo 100 000 EUR dostanete takový dům v krátké dojezdové vzdálenosti od moře. Katalánské pobřeží a pobřeží na jih od Malagy jsou obvykle o dost dražší.

Výhodou těchto lokalit je ale skvělá dostupnost z Prahy. Přímé lety do Barcelony jsou téměř denně. Lety do Malagy jsou méně frekventované, ale  i sem jsou přímé linky plánovány i na zimní období. Pro Západočechy je mohou ale být vhodná i letiště v Mnichově a Norimberku. Pro Moravany naopak Vídeň, Krakov nebo Katovice, které nabízí spojení i do dalších částí pobřeží.

Chcete svou nemovitost pronajímat?  Prázdninový pronájem je dobrým zdrojem příjmu, a pokud víte, že aspoň část léta (ale i podzimu, jara nebo zimy) nebude svou nemovitost používat, je to skvělá cesta, jak si přivydělat na pokrytí nákladů nemovitosti. Zajímavé příjmy z pronájmu nabízí třeba Mojacar, kde je poměrně vysoká poptávka po domcích i bytech, která často převyšuje nabídku. Zajímavá schémata pro pronájem nabízí i některé nové komplexy v první linii u moře nebo golfu na Costa del  Sol (na jih od Malagy). Určitě je dobré vyhnout se příliš zastavěným oblastem např. v okolí Torreviejy a zejména nemovitostem daleko od moře kdekoli na španělském pobřeží.

Hledáte luxusní nemovitost v prestižní lokalitě? Některé části španělského pobřeží trpěly v minulosti rozvojem laciného turismu. Jde obvykle o tytéž, kde jsou dnes ceny nemovitostí velmi nízké.  Pokud hledáte opravdu luxusní prostředí s michelinskými restauracemi, exkluzivními plážovými kluby a butiky známých designérů,  všechny tyto požadavky splňuje slavná Marbella na Costa del Sol. Luxusní enklávy ale existují i v ostatních částech pobřeží. Patří sem  např Altea a Javea na Costa Blanca nebo Sitges u Barcelony a mnoho letovisek na Costa Brava. Luxusní nemovitosti naleznete i na Mallorce a Ibize.

Španělské ostrovy jsou také vyhlášené svou přírodní krásou.  Ale pokud je Vašim snem vila obklopená krásnou přírodou s výhledem na moře naleznete ji  třeba i v některých lokalitách na severu Costa Blanca a pak zejména na severním pobřeží Costa Brava.

Chtěli byste novostavbu? Těch najdete spoustu po celé délce pobřeží. Nejlepší projekty jsou obvykle tam, kde je velká konkurence a výběr. Zde jednoznačně vedou Costa Blanca a Costa del Sol. Kvalitní projekty ale naleznete i jinde,

Hledáte venkovský statek 15/20 km od moře? Ve Španělsku se této nemovitosti říká finca. Jde o dům na samotě s pěkným pozemkem okolo. Takové lze obvykle nalezl 10-15km od moře. Pokud se Vám líbí horská krajina, pak velmi hezké domy tohoto stylu najdete např. na Costa Tropical nebo v horách v okolí již zmíněného Mojacaru. V okolí Valencie můžete zase koupit fincu s pomerančovými sady a v Katalánsku historické venkovské masie. V obou případech si ale budete muset připlatit.


zpět na seznam článků