Život ve Španělsku

Golfové nemovitosti ve Španělsku


Článek je umístěn v kategorii: Život ve Španělsku

28. 5. 2014

Španělsko je jedním z evropských center golfu. Golf má velkou tradici hlavně na španělském pobřeží, kam již léta jezdí hrát Angličané a další cizinci. Tento sport si ale získává i více příznivců z řad Španělů.

Nejvíce golfových hřišť ve Španělsku, a dokonce i největší koncentrace golfových hřišť v Evropě, je na jižním pobřeží Costa del Sol (mezi Malagou a Gibraltarem), proto se jí také někdy přezdívá Costa del Golf („Golfové pobřeží“). Velký rozvoj golfu zde byl podpořen velmi slunečným podnebím. Za nejlepší v této oblasti jsou považovány kluby Valderama Golf Club a RSGC  v prestižním Sotogrande y Las Brisas u Malagy, které navrhl slavný Robert Trent Jones. Mezi  další výborné golfové kluby v oblasti patří la Reserva a Finca Cortesin.  Ať již koupíte nemovitost kdekoliv na tomto pobřeží, nebudete dále než 10 nebo 15 minut jízdy od prvotřídního golfového hřiště. To se odráží i v cenách nemovitostí, které jsou vyšší než ve střední části španělského pobřeží. V okolí golfových hřišť je možné koupit byt s výhledem na golf od cca. 150 000 EUR až po luxusní vily s cenovkou vyšší než 5 miliónů EUR.

Hojnost golfových hřišť je ale v podstatě po celém pobřeží. Oblíbená golfová hřiště najdeme i např. ve v okolí střediska Vera v Almerii nebo známého Vilamartinu u Torrevieja. Zde jsou obvykle levnější poplatky za golf i nemovitosti. Velké luxusní golfové vily lze koupit i za 500 000 EUR a ceny nových supermoderních vil začínají od 700 000 EUR. Za nejlepší hřiště na Costa Blanca je ale považován El Saler. Toto úžasné hřiště vzniklo v oblasti borovicového lesa a pobřežních písečných dun, z nichž mnoho bylo zachováno a přispívá k půvabu a technické náročnosti tohoto jedinečného hřiště.

Sever španělského pobřeží Costa Brava nabízí také několik zajímavých hřišť. Nejznámější je samozřjemě PGA Catalunya u Girony. Toto hřiště drží mnoho ocenění, mimo jiné nejlepší golfové hřiště ve Španělsku a třetí nejlepší v kontinentální Evropě. Nejde ale dozajista o hřiště pro začátečníky.


zpět na seznam článků