Život v Portugalsku

Golfové nemovitosti v Portugalsku


Článek je umístěn v kategorii: Život v Portugalsku

20. 4. 2014

Algarve, nejjižnější provincie Portugalska je známé svým nádherným pobřežím se zlatými plážemi a jedinečnou přírodní scenérií. Je ale také vyhlášenou golfovou destinací. Hlavní golfová sezóna je během evropské zimy, v období od října do dubna, kdy tato část Portugalska na rozdíl od většiny zbytku Evropy nabízí příjemné, teplé počasí, skvělé pro hraní golfu. Pokud tedy golf máte rádi a během české zimy Vám chybí, můžete si to na Algarve vynahradit. I proto zde mnoho milovníků golfu zakotvilo natrvalo a koupilo si některou z krásných golfových vil nebo alespoň menší apartmán blízko některého z více než 30 hřišť v oblasti.

Historie golfu na algarve začala v polovině 60.let, kdy Henry Cotton navrhl první golfový areál v Penině. Další pak následovaly v 70. až 90. letech 20.století. I když většina hřišť je v oblasti do 20 km od pobřeží, vzhledem k rozmanitému reliéfu krajiny lze na Algarve najít různé typy terénů – od zvlněného terénu, až po poměrně rovná hřiště v nížinách u moře.

Centrem golfu na Algarve je určitě Vilamoura, příjemné přístavní město, obklopené prvotřídními golfovými kluby v Quinta do Lago, San Lorenzo nebo luxusním Vila do Lobo.

Zajímavé golfové areály ale najdete téměř po celé délce pobřeží a v podstatě kdekoli na Algarve budete 10- 15 minut jízdy od některého z hřišť. V areálech je pak široká nabídka nemovitostí, od bytů, které začínají již od cca. 100 000 EUR, až po luxusní vily. Samostatnou vilu s pozemkem lze koupit již od cca. 300 000 EUR a reprezentativní rezidence s luxusním vybavením, bazénem a 4-5 ložnicemi stojí okolo 1 miliónu EUR. Mnohé jsou téměř přímo u moře. Na rozdíl od sousedního Španělska nabízí Portugalsko nejen skvělé ceny a velký výběr, ale kromě několika výjimek i větší klid a souznění s přírodou. Je sice od ČR dále, ale dopravní dostupnost z ČR je poměrně slušná – v sezóně přímé lety z Prahy do Fara přímo na Algarve a po celý rok přímé lety do 2,5 hodiny vzdáleného Lisabonu.


zpět na seznam článků