Život v Itálii

Golf v Itálii


Článek je umístěn v kategorii: Život v Itálii

28. 10. 2014

Itálie je jednou z nejrozmanitějších zemí na světě a  to se odráží i v rozmanitosti golfových hřišť v této krásné zemi.  Itálie možná není tak známou golfovou destinací jako některé další středomořské země. Golfové poplatky zde historicky byly vyšší, ale se vzrůstající oblibou hry také díky skvělým výkonům místních golfistů na světových turnajích  a rostoucím množstvím resortů  jsou ceny v posledních letech příznivější. Velkou výhodou je také možnost spojit hraní golfu s návštěvami historických měst, zážitky z gastronomie a vína a nákupy v luxusních buticích italských módních značek.

I když golfová hřiště najdeme po celé délce italského poloostrova, některé oblasti jsou oblíběnější. Mnoho golfových hřišť najdeme v oblasti jezer. Známé je třeba hřiště v Mennaggiu, které nabízí nádherné pohledy na jezero Como a Alpy v pozadí. Hraje tam i George Clooney, který má u Lago Como vilu.

Toskánsko je jedním z nejvyhledávanějších a nejprestižnějších prázdninových regionů Evropy, a proto i zde vzniklo několik prvotřídních golfových hřišť.  Turnajové hřiště UNA Poggio Dei Medici je jen pár kilometrů od Florencie a nabízí  několik náročnějších jamek v překrásném prostředí. Vzhledem k přímým letům z Prahy do Pisy jsou pro Čechy zajímavá I hřiště v jejím okolí. Cosmopolitan Golf je jen 20 minut jízdy od letiště a vzhledem k plochém terénu jsou největší výzvou vodní překážky. Výhodou je blízkost pláže, která je vhodná pro děti.  Další hřiště blízko pobřeží jsou i Versilia Golf v sousedství slavného Forte dei Marmi  a Punta Ala Golf, obklopené přírodními parky jižního Toskánska.

V posledních letech vzniklo mnoho prvotřídních hřišť i v jižní Itálii. Zejména Apúlie („podpatek italské boty“) nabízí spojení golfu a výjimečných pláží. Také je zde lepší počasí a golf můžete hrát téměř o celý rok.  Velkou výhodou oproti podobným oblastem ve Španělsku a Portugalsku je i menší vytíženost hřišť, takže zde budete moci hrát svým tempem a vyhnete se čekání.

Narozdíl od Španělska a Portugalska není v Itálii v nabídce tolik vyloženě golfových nemovitostí.  Je proto obvykle lepší vybrat si určité oblíbené hřiště nebo oblast s několika hřišti a hledat nemovitost v této oblasti. Ceny se liší podle regionu, vilka nebo apartmán v severní Itálii může být několikanásobně dražší než obdobná realita na jihu.


zpět na seznam článků