Zajímavosti o zahraničních nemovitostech

Ceny luxusních nemovitostí rostou rychleji než zbytek realitního trhu


Článek je umístěn v kategorii: Nemovitosti v zahraničí

15. 3. 2013

Ceny luxusních nemovitostí ve většině světových exkluzivních destinacích rostou rychleji než ceny zbytku realit. Poptávka v tomto segmentu je stále silnější, také díky rostoucímu počtu dolarových milionářů v Číně, na středním východě, ale i v Evropě a USA.


Podle údajů Wall Street Journal, zaznamenal nejvyšší narůst cen luxusních nemovitosti Singapore (o 232% od roku 2005), Mumbai (o 176%) a Londýn (o 107%).  Výrazně nižší byl růst v New Yorku (o 47%) a Tokyu (7%). Nejhorší výsledky vykazuje především v posledních letech Francie, kde ceny luxusních nemovitosti poklesly za minulý rok o 8% a na francouzské riviéře dokonce o 10%. Tento nepříznivý vývoj  je částečně způsoben odlivem peněz z Francie po zvolení socialistického prezidenta Hollanda. Naopak luxusní nemovitosti v italských prestižních zónách u jezera Como, v Dolomitech a v Toskánsku i přes problémy země udržují vysoké ceny.


Ve Španělsku byl pokles cen výrazný, ale do prestižní oblasti Costa del Sol (Marbella, Sotogrande) začínají vracet zahraniční investoři a poptávka stoupá. Podobně je tomu i na portugalském Algarve.

Domus Global nabízí diskrétní zprostředkování koupě drahých nemovitostí v celé Evropě. Kontaktujte nás pro bližší informace nebo s konkrétní poptávkou.


zpět na seznam článků