Chci žít ve Španělsku

Přemýšlíte o nákupu nemovitosti ve Španělsku? Chcete v této krásné zemi trávit pohodové dovolené ve "svém"? Či snad o trvalém přestěhování? Přečtěte si základní informace o Španělsku.     

Pokud jste si nemovitost ještě nevybrali, můžete to udělat nyní: Nabídka realit ve Španělsku

Státní zřízení a územní uspořádání

království, rozdělené na 17 autonomních oblastí s vlastní vládou a parlamentem

Počet obyvatel

46 milionů

Hlavní město

Madrid

Počet obyvatel hlavního města

6 milionů obyvatel včetně metropolitní oblasti

Jazyk

španělština (castilština), některé oblasti mají vlastní jazyky, které jsou uznávány jako oficiální jazyk (katalánština, baskitština, valencijština, galícijština..)

Náboženství

římskokatolické

Počasí

Liší se podle oblasti, středozemní pobřeží má teplá vlhká léta a mírné zimy, střední Španělsko má suché klima s horkými léty a studenými zimami (včetně teplot výrazně pod nulou) a severní pobřeží má opět přímořské klima s mírnými zimami, ale výrazně chladnější léto než Středozemí.

Doprava do Španělska

Pravidelné přímé letecké spojení do Madridu a Barcelony z Prahy, v sezóně i lety do Valencie, Malagy a na Mallorku. Spojení z okolních zemí.

Doprava ve Španělsku

Španělsko má nejlepší dopravní infrastrukturu v jižní Evropě. Rozsáhlá síť dálnic, rychlovlaky spojující Madrid se všemi důležitými městy země. Jde o druhou nejdelší síť rychlovlaků na světě po Číně.

Ceny potravin 

Ceny potravin jsou o cca. 25% vyšší než v ČR, ale vyšší je zpravidla i kvalita, zejména masa, ovoce a zeleniny.

Ceny energií

Ceny elektrické energie jsou asi o 1/3 vyšší než v ČR, ceny plynu asi o 25%.

Ceny restaurací

Ceny jsou zpravidla o něco vyšší než v ČR, ale nižší než ve většině západní Evropy. Nejlepší restaurace naleznete v Baskitsku, Madridu a Barceloně. Mnoho z nich má michelinskou hvězdičku nebo i několik a tomu odpovídá i jejich cenová úroveň.

Ceny oděvů a textilu

Španělsko je domovem módních gigantů Zara, Mango a mnoha menších firem. Díky vysoké konkurenci je zde velký výběr a nižší ceny oděvů než v ČR.

     

Nabídka nemovitostí ve Španělsku.

Zpět na přehled lokalit ve Španělsku.