Chci žít ve Francii

Přemýšlíte o nákupu nemovitosti ve Francii? Chcete v této krásné zemi trávit pohodové dovolené ve "svém"? Či snad o trvalém přestěhování? Přečtěte si základní informace o Francii.

Pokud jste si nemovitost ještě nevybrali, můžete to udělat nyní: Nabídka realit ve Francii

Státní zřízení a územní uspořádání

republika prezidentského typu. Francie je dále členěna na regiony, které jsou dále rozděleny na departmenty. Zámořské departmenty a regiony Francouzská Guyana, Mayotte, Réunion, Martinik a Guadeloupe jsou také součástí Francouzské republiky.

Počet obyvatel  

65 milionů

Hlavní město

Paříž

Počet obyvatel hlavního města

12 milionů obyvatel včetně metropolitní oblasti

Jazyk

francouzština

Náboženství

římskokatolické (okolo 85% obyvatelstva), islám (asi 5% obyvatelstva), protestantismus, judaismus

Počasí

Vzhledem k velké rozloze země je zde podnebí velmi rozmanité. Na západě Francie převládá oceánské podnebí, proto je zde větší množství srážek a chladnější léta, ale teplejší zimy. Ve středu a na východě Francie převládá podnebí kontinentální s horkými léty a chladnými zimami. Jih Francie je silně ovlivněn Středozemním moře, jsou zde velmi horká a suchá léta a mírné zimy. V zimních měsících zde vane typicky chladný a suchý vítr mistral.

Doprava do Francie

Přímé lety z Prahy do Paříže, Nice, Marseille a Lyonu. Cesta autem do Paříže trvá cca 10 hodin, do Nice asi 12 hodin, do Alp mezi 10 až 12 hodinami.

Doprava ve Francii

Hustá síť kvalitních dálnic a silnic, nutno počítat s častým placením mýtného na dálnicích. Hustá a kvalitní síť železnic, možnost přepravy rychlovlaky TGV, příměstskými (RER) a regionálními (TER) vlaky.

Ceny potravin

Ceny potravin jsou asi o 15 až 25% vyšší než v ČR. Vyšší cena je ale spjata s celkově vyšší kvalitou potravin a širokou nabídkou převážně regionálních produktů jako jsou kvalitní sýry, uzeniny, zelenina a ovoce.

Ceny energií

Díky velkému množství jaderných elektráren jsou spotřebitelské ceny elektrické energie o cca. 5% nižší než v ČR. Plyn je zase asi o 5% dražší.

Ceny restaurací

Ceny restaurací jsou různorodé, obecně o trochu vyšší než v ČR, nabídka je naproti tomu kvalitnější a nápaditější.

Ceny oděvů a textilu

V běžných obchodech jsou ceny podobné těm v ČR. V typickém francouzském "boutique" se za oblečení a obuv připlatí. 

Nabídka nemovitostí ve Francii.

Zpět na přehled lokalit ve Francii.