Jaké jsou daně a další výdaje při koupi nemovitosti ve Francii?

Výdaje spojení s koupí nemovitosti jsou ve Francii celkem vysoké.  Platí se daně spojené s registrací, lokální daně, provize realitní kanceláři a další poplatky za práci notáře, různé kolky apod.
Poplatky u notáře se pohybují okolo 8 až 10% z kupní ceny, kupujete-li starší nemovitost, a okolo 3 až 5%, kupujete-li zcela mladší 5 let. 
 
Provize RK činí 3-7% + DPH z kupní ceny. Provizi ve Francii platí zpravidla prodávající nebo si ji prodávající a kupující rozdělí napůl.
Daň spojené s koupí nemovitostí jsou závislé na typu nemovitosti, kterou kupujete:
 
nemovitost starší 5 let - výše daně se navíc liší podle departmánu, ale standardně se pohybují okolo 5,8% z kupní ceny nemovitosti.
nová nemovitost mladší 5 let, která je prodávána developerem nebo registrovaným dealerem - daně se platí obvykle jen ve výši 0,7% z kupní ceny nemovitosti, ke které však potřeba přičíst 20% DPH.
nemovitost ve výstavbě nebo jejíž stavba je teprve naplánována - opět, daně se platí obvykle jen ve výši 0,7% z kupní ceny nemovitosti, ke které však potřeba přičíst 20% DPH.
stavební pozemek - zde se platí daně ve výši 5,8-5,9% z kupní ceny, pokud pozemek nabízí developer nebo registrovaný dealer, platí se daně jen ve výši 0,7% z kupní ceny nemovitosti, ke které však potřeba přičíst 20% DPH, za podmínky, že započnete stavbu do 5 let. 

Další otázky ohledně koupě nemovitosti ve Francii

Naše nabídka nemovitostí ve Francii

Kontaktujte nás