Zpět na výpis

Usedlost s vinicemi v Chianti

8
ID: IT0442

Krásná usedlost uprostřed toskánských kopců nedaleko Montevarchi s úchvatnými panoramatickými výhledy je obklopena 23 hektary vlastních vinic, převážně s Chianti DOCG...

Čtěte více

62 100 000 Kč
2 300 000 €

Objednejte si prohlídku

Zaujala vás tato nemovitost a chcete si ji osobně prohlédnout? Zavolejte a domluvíme se na prohlídce. Prodej této nemovitosti zajišťuje:

Hana Čmakalová
+420 775 971 247

Tato jedinečná usedlost s 23 hektary vinic, olivovým hájem a lesy je posazena v nádherné panoramatické pozici na kopci v Chianti blízko Montevarchi, kde je možné využít potřebné služby, vlakovou stanici či nedaleký exit Valdarno na dálnici A1 vedoucí do Florencie. Nemovitost o celkové ploše 2000 m2 sestává z několika budov, které jsou všechny v dobrém stavu: hlavní vila, hostovský apartmán, soukromá kaple, statek, sklep, prostor pro skladování oliv a další přístavby (chlév, prostor pro zemědělské náčiní, zimní zahrada a další sklady). Hlavní vila, jejíž základy byly položeny ve 14.století, se rozkládá na 700 m2 a dvou patrech. V přízemí se nacházejí obývací pokoje, kuchyně, hostovská koupelna, studovna a prádelna. V prvním patře jsou k dispozici tři ložnice, dvě koupelny a obývací pokoj. V podkroví, které je částečně obyvatelné, naleznete několik místností, které jsou v současné době používané zejména k ukládání věcí, avšak bez větších problémů se dají předělat na další ložnice. V prvním patře se nachází krásná lodžie a terasa o cca 200 m2 nabízející nádherné výhledy na toskánskou krajinu. V tomto patře je situován rovněž hostovský apartmán o třech ložnicích, jenž má přímý vstup na terasu. Hlavní sklep pro uchování a zrání vína se nalézá v přízemí pod terasou, před ním je pak prostor, kde se zpracovává víno. Je zde také k dispozici garáž pro zemědělské stroje, kuchyně pro zaměstnance a další sklady. Vedle vily, jež je obklopená pěkně udržovanou zahradou, je soukromá kaple z 18.století, která je v perfektním stavu a byla vysvěcena. V této části se nachází ještě zimní zahrada a prostor, kde se dříve skladoval olivový olej. Na druhé straně silnice se nalézá statek, velký sklad pro zemědělské nástroje a dřívější chlévy. Patrový statek o ploše 460 m2 se skládá ze dvou nezávislých apartmánů v prvním patře, zatímco v přízemí jsou stáje a sklepy, které se dnes využívají jako sklady. Pozemek o ploše 46 hektarů sestává z 23 hektarů vinic, olivového háje, který čítá 1000 stromů, orné půdy a lesů. Lesy jsou situovány v severovýchodní části pozemku. Vinice a olivový háj se rozkládají jihovýchodně a jihozápadně okolo příjezdové cesty na svažujícím se kopci až k potoku. Vinice jsou v plné plodnosti, většinu tvoří Chianti DOCG, malou část IGT. Stáří vinic se pohybuje od 35 (15 ha) do 4 let (4 ha), jeden hektar bude vysazen letos. Produkce vína je cca 1180 hl; s výhledem nové výsadby namísto nejstarších vinic by bylo za tři až čtyři roky možné produkci zdvojnásobit. Nemovitost představuje skvělou investici ve spojitosti s rostoucí oblibou italských vín; nabízí se zde také možnost přeměnit usedlost na prázdninový resort.
Časté otázky o koupi
Co o nás řekli naši klienti

Služby Domus Global byly perfektní. Výběr nemovitostí od nich byl mnohem širší než od konkurence a nakonec pro nás vyhledali nemovitost naprosto podle našich představ. Celý kupní proces proběhl hladce a veškerá asistence byla zahrnuta v ceně. 

Zuzana, bankéřka z Prahy

Když jsme se s manželkou rozhodli, že si na důchod pořídíme nemovitost ve Španělsku, byli jsme ujišťováni, že je to snadné. Ano, je to snadné, ale když se obrátíte na skutečné odborníky. To my jsme naštěstí udělali. Firma Domus-global cz a její majitelka Hana Čmakalová prakticky všechno zařídila za nás a my si nyní plníme svůj sen. Byli jsme pravidelně informováni o situaci a postupu koupě našeho domu. Profesionální přístup, ochota a milé chování nás přesvědčily, že naše volba byla správná. Paní Hano, díky.

Jan a Eva Nádvorníkovi, Praha

další...

Odešlete poptávku nebo nám rovnou zavolejte

Hana Čmakalová
+420 775 971 247