Zpět na výpis

Usedlost s vinicemi v Chianti

8
ID: IT0442

Krásná usedlost uprostřed toskánských kopců nedaleko Montevarchi s úchvatnými panoramatickými výhledy je obklopena 23 hektary vlastních vinic, převážně s Chianti DOCG...

Čtěte více

59 443 500 Kč

2 300 000 €

1 993 477 £

2 773 716 $

CZK | EUR | GBP | USD

Objednejte si prohlídku

Zaujala vás tato nemovitost a chcete si ji osobně prohlédnout? Zavolejte a domluvíme se na prohlídce. Prodej této nemovitosti zajišťuje:

Hana Čmakalová
+420 775 971 247

Tato jedinečná usedlost s 23 hektary vinic, olivovým hájem a lesy je posazena v nádherné panoramatické pozici na kopci v Chianti blízko Montevarchi, kde je možné využít potřebné služby, vlakovou stanici či nedaleký exit Valdarno na dálnici A1 vedoucí do Florencie. Nemovitost o celkové ploše 2000 m2 sestává z několika budov, které jsou všechny v dobrém stavu: hlavní vila, hostovský apartmán, soukromá kaple, statek, sklep, prostor pro skladování oliv a další přístavby (chlév, prostor pro zemědělské náčiní, zimní zahrada a další sklady). Hlavní vila, jejíž základy byly položeny ve 14.století, se rozkládá na 700 m2 a dvou patrech. V přízemí se nacházejí obývací pokoje, kuchyně, hostovská koupelna, studovna a prádelna. V prvním patře jsou k dispozici tři ložnice, dvě koupelny a obývací pokoj. V podkroví, které je částečně obyvatelné, naleznete několik místností, které jsou v současné době používané zejména k ukládání věcí, avšak bez větších problémů se dají předělat na další ložnice. V prvním patře se nachází krásná lodžie a terasa o cca 200 m2 nabízející nádherné výhledy na toskánskou krajinu. V tomto patře je situován rovněž hostovský apartmán o třech ložnicích, jenž má přímý vstup na terasu. Hlavní sklep pro uchování a zrání vína se nalézá v přízemí pod terasou, před ním je pak prostor, kde se zpracovává víno. Je zde také k dispozici garáž pro zemědělské stroje, kuchyně pro zaměstnance a další sklady. Vedle vily, jež je obklopená pěkně udržovanou zahradou, je soukromá kaple z 18.století, která je v perfektním stavu a byla vysvěcena. V této části se nachází ještě zimní zahrada a prostor, kde se dříve skladoval olivový olej. Na druhé straně silnice se nalézá statek, velký sklad pro zemědělské nástroje a dřívější chlévy. Patrový statek o ploše 460 m2 se skládá ze dvou nezávislých apartmánů v prvním patře, zatímco v přízemí jsou stáje a sklepy, které se dnes využívají jako sklady. Pozemek o ploše 46 hektarů sestává z 23 hektarů vinic, olivového háje, který čítá 1000 stromů, orné půdy a lesů. Lesy jsou situovány v severovýchodní části pozemku. Vinice a olivový háj se rozkládají jihovýchodně a jihozápadně okolo příjezdové cesty na svažujícím se kopci až k potoku. Vinice jsou v plné plodnosti, většinu tvoří Chianti DOCG, malou část IGT. Stáří vinic se pohybuje od 35 (15 ha) do 4 let (4 ha), jeden hektar bude vysazen letos. Produkce vína je cca 1180 hl; s výhledem nové výsadby namísto nejstarších vinic by bylo za tři až čtyři roky možné produkci zdvojnásobit. Nemovitost představuje skvělou investici ve spojitosti s rostoucí oblibou italských vín; nabízí se zde také možnost přeměnit usedlost na prázdninový resort.
Časté otázky o koupi
Co o nás řekli naši klienti

Pro nákup horského bytu v italských Alpách jsem oslovil několik realitních agentur, ale zakrátko se ukázalo, že Domus-Global je jednoznačná špička v oboru. Profesionální, ale velmi osobní přístup, neúnavná práce paní Čmakalové a naprosté respektování mých požadavků na hledaný objekt.

Nákup zahraniční nemovitosti pro mě tak nebyl o nic obtížnější než nákup v tuzemsku. Navíc ale díky přístupu Domus-Global byl pro naší rodinu spíše zábavným dobrodružstvím, protože veškeré starosti hravě řešila paní Čmakalová.

Za mě jednoznačně doporučuji všem nadšencům, kteří sní o vlastním bydlení v Alpách.

Pavel, Praha-západ

další...

Odešlete poptávku nebo nám rovnou zavolejte

Hana Čmakalová
+420 775 971 247