Zpět na výpis

Unikátní kapitánský dům, Viganj

8 1 ano
ID: CH0014

Kamenný dům u moře, postavený před 150 lety, najdete ve vesničce Viganj v západní části poloostrova Pelješac a uchvátí Vás svojí autentickou atmosférou...

Čtěte více

16 284 800 Kč

640 000 €

538 786 £

720 566 $

CZK | EUR | GBP | USD

Objednejte si prohlídku

Zaujala vás tato nemovitost a chcete si ji osobně prohlédnout? Zavolejte a domluvíme se na prohlídce. Prodej této nemovitosti zajišťuje:

Hana Čmakalová
+420 775 971 247

Kapitánský dům je výsledkem tradiční architektury, při které se používaly ručně opracované kameny, a uchovává tak v sobě středozemní kouzlo i bohatou historii. Plocha domu je 402 m2 a vedle samotné vily zahrnuje původní kamennou verandu s krbem, kde si můžete vychutnat krásné pohledy na moře a ostrov Korčula. Pod terasou se nachází autentická taverna/vinný sklep, kde naleznete původní prvky a historické předměty jako např. vybavení pro výrobu a uskladnění olivového oleje či kamennou pec. V přízemí domu se vedle prostorné haly nacházejí 4 pokoje. Z přízemí se po krásných kamenných schodech dostanete do prvního patra, rovněž s halou a 4 pokojemi. Nejhornější patro by mohlo být předěláno na exkluzivní střešní byt s panoramatickým výhledem. Dům je obklopen pozemkem o 1126 m2, kde vzrostlé stromy citrusů zajišťují dostatek soukromí a který je vhodný pro vybudování bazénu. Dále se před domem nalézá další stavební pozemek o 400 m2, který není uveden v ceně. Unikátní projekt renovace zůstane věrný autentickému dalmáckému stylu a zachová původní uspořádání pokojů, kamennou kuchyni či kamenné lavičky před domem. Návrh renovace, bazénu a vyčíslení nákladů bylo provedeno renomovaným architektem, který se zaměřuje na oblast kulturního dědictví, a je na žádost k nahlédnutí v kanceláři. V případě zájmu může být návrh renovace prodán budoucímu majiteli
Co o nás řekli naši klienti

Pro nákup horského bytu v italských Alpách jsem oslovil několik realitních agentur, ale zakrátko se ukázalo, že Domus-Global je jednoznačná špička v oboru. Profesionální, ale velmi osobní přístup, neúnavná práce paní Čmakalové a naprosté respektování mých požadavků na hledaný objekt.

Nákup zahraniční nemovitosti pro mě tak nebyl o nic obtížnější než nákup v tuzemsku. Navíc ale díky přístupu Domus-Global byl pro naší rodinu spíše zábavným dobrodružstvím, protože veškeré starosti hravě řešila paní Čmakalová.

Za mě jednoznačně doporučuji všem nadšencům, kteří sní o vlastním bydlení v Alpách.

Pavel, Praha-západ

další...

Odešlete poptávku nebo nám rovnou zavolejte

Hana Čmakalová
+420 775 971 247