Zpět na výpis

Exkluzivní toskánské sídlo, kde byl natočen gladiátor

12
ID: IT0527

Překrásný dům známý z filmu Gladiátor v ikonické části Toskánska...

Čtěte více

cena na vyžádání

cena na vyžádání

cena na vyžádání

cena na vyžádání

CZK | EUR | GBP | USD

Objednejte si prohlídku

Zaujala vás tato nemovitost a chcete si ji osobně prohlédnout? Zavolejte a domluvíme se na prohlídce. Prodej této nemovitosti zajišťuje:

Hana Čmakalová
+420 775 971 247

Jedná se luxusní a velmi originální nemovitost na toskánském trhu. Dům byl využit při natáčení filmu Gladiátor jako domov filmové postavy Maxima Decima Meridia. Filmoví fanoušci si jistě vzpomenou na slavný záběr cesty lemované cypřiši, která vede k domu elegantně posazenému na kopci, odkud se rozprostírá nádherný výhled do zvlněné a sluncem zalité toskánské krajiny. Ta byla právem zapsána do seznamu světového dědictví UNESCO. Objekt sám o sobě byl renovován v roce 2008, ale některé jeho části potřebují úpravu. Po architektonické stránce je dům velmi bohatý na historické detaily. Najdete zde středověké kamenné prvky, klenby, sloupy, odkryté dřevěné trámy, klenuté stropy, terakotové podlahy a travertinové prvky. Poloha domu je doslova ideální. Jedná se o nejznámější část Toskánska, která je obklopena slavnými městečky jako Montepulciano (15 km), Montalcino (27 km), Pienza (7 km) nebo Monticchiello (2,5 km). Siena se nachází 50 km odsud, Florencie 120 km. Od malebného etruského pobřeží s dlouhými písčitými plážemi a teplými vodami Tyrhénského moře vás bude dělit 80 km. Celá oblast je doslova prošpikována archeologickými skvosty a přenádhernými městy vyjímajícími se na vrcholcích kopců. Dům je velmi rozlehlý. Jeho užitná plocha je 1 300 m2 a rozkládá se na třech podlažích. V přízemí najdete garáž, sklepy a technickou místnost, v prvním patře 6 ložnic, 2 koupelny, 2 kuchyně, 2 obývací pokoje s krbem, komoru, jídelnu, pracovnu a nádhernou panoramatickou terasu. Ve druhém patře se rozkládá dalších 6 ložnic, 1 koupelna a komora. K domu patří i přístavba o rozloze 14 m2, která potřebuje obnovu. Pozemek se rozkládá na 17 hektarech půdy, z nich 2 hektary zabírají olivovníky a zbytek je vhodný pro zemědělské účely.
Časté otázky o koupi
Co o nás řekli naši klienti

Pro nákup horského bytu v italských Alpách jsem oslovil několik realitních agentur, ale zakrátko se ukázalo, že Domus-Global je jednoznačná špička v oboru. Profesionální, ale velmi osobní přístup, neúnavná práce paní Čmakalové a naprosté respektování mých požadavků na hledaný objekt.

Nákup zahraniční nemovitosti pro mě tak nebyl o nic obtížnější než nákup v tuzemsku. Navíc ale díky přístupu Domus-Global byl pro naší rodinu spíše zábavným dobrodružstvím, protože veškeré starosti hravě řešila paní Čmakalová.

Za mě jednoznačně doporučuji všem nadšencům, kteří sní o vlastním bydlení v Alpách.

Pavel, Praha-západ

další...

Odešlete poptávku nebo nám rovnou zavolejte

Hana Čmakalová
+420 775 971 247